Marketing Automation

Dlaczego potrzebujesz agencji Marketing Automation?

 

Automatyzacja to ta część marketingu, w którą ponad połowa marketingowców planuje zainwestować w najbliższym czasie. Aż 76% z tych, którzy używają narzędzi Marketing Automation, zauważa wzrost ROI w perspektywie roku od ich wdrożenia. Marketing Automation staje się dziś podstawą sprzedaży cyfrowej. Jeśli rozważasz wprowadzenie tego narzędzia, przeczytaj dlaczego warto oddać cały proces w ręce doświadczonej agencji Marketing Automation.

 

Czym zajmuje się agencja Marketing Automation?

 

Agencja Marketing Automation w wielkim uproszczeniu zajmuje się tym, by poprawnie wprowadzić narzędzie Marketing Automation do struktur firmy, skonfigurować je i – jeśli sobie życzysz – czuwać nad całością procesu i nieustannie go doskonalić. Według badań, 55,6% firm niekorzystających z narzędzi Marketing Automation nie robi tego, ponieważ nie ma o nich wystarczającej wiedzy ani nie posiada w zespole osoby, która mogłaby się tym zająć. To częsty bloker, wstrzymujący firmy przed rozwojem w tym kierunku, któremu trudno się dziwić – narzędzia Marketing Automation wymagają połączenia konkretnych kompetencji, które jeszcze kilka lat temu nie były poszukiwane na rynku zasobów ludzkich, a co za tym idzie – nie są bardzo popularne. Dlatego, zamiast szukać na siłę osoby w zespole, która zmierzy się z całym procesem od zera, rozważ wystartowanie z doświadczoną agencją. Dowiedz się również jakie są nowe trendy w marketingu.

 

Pierwsza rozmowa z agencją – czego od niej wymagać?

 

Ogólnie rzecz biorąc, profesjonalna agencja Marketing Automation powinna zacząć pracę od oceny aktualnych procesów marketingu internetowego w Twojej firmie oraz wybrać te z nich, które warto automatyzować. W kolejnym kroku agencja powinna zasugerować konkretne narzędzia Marketing Automation, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku. Po wyborze jednego i analizie plusów i minusów to zadaniem agencji będzie przeniesienie wybranych procesów marketingu i sprzedaży online do platformy oraz odpowiednie jej skonfigurowanie. Agencja zainstaluje również niezbędne kody śledzące konwersję oraz stworzy widoki raportów, które będą przejrzyste i pozwolą na łatwą ocenę skuteczności działań. Słowem – agencja Marketing Automation uruchomi cały proces za Ciebie, zostawiając Tobie i Twoim pracownikom jedynie ocenę jego skuteczności i obserwowanie wyników.

 

Dlaczego warto oddać sprawy w ręce agencji?

 

Odpowiedź jest dość prosta: jeśli jeszcze nie wykorzystujesz narzędzi Marketing Automation lub jak spora część marketingowców wykorzystujesz je wyłącznie do monitorowania newsletterów, to zapewne potrzebujesz wsparcia, by wystartować. Nic w tym dziwnego – poprawna implementacja platformy MA nie zajmuje kilku godzin nawet doświadczonym osobom, a rzadko który marketingowiec ma w zasobach wolne kilka tygodni, by nauczyć się całego procesu i sprawnie go wdrożyć. Brak zasobów kadrowo-czasowych to tylko jeden z elementów, dla których warto zlecić ten proces na zewnątrz. Przewagą agencji jest to, że ma doświadczenie w Marketing Automation, co pozwala na szybsze i przede wszystkim skuteczne wdrożenie, eliminujące koszt nauki na błędach. Dodatkowo agencja potrafi w pełni wykorzystać potencjał oferowanych narzędzi i dostosować je tak, by generowały wyższe ROI. Kolejnym atutem jest też wsparcie agencji zarówno w szkoleniu Twoich pracowników, jak i w dalszym korzystaniu z platformy i ciągłym optymalizowaniu jej pod kątem efektów. Co równie ważne, a często pomijane, to fakt, że agencja jest w stanie wspierać Twoją firmę ciągle, jeśli jest taka potrzeba – nie oddajesz całego procesu w ręce jednego pracownika, który w razie rozwiązania umowy odchodzi, a wraz z nim cały, wypracowywany nieraz miesiącami know-how.

 

Podsumowując

 

Zaangażowanie agencji we wdrożenie procesów Marketing Automation to minimalizacja błędów, gwarancja wprowadzenia tylko sprawdzonych schematów i procedur, oraz wsparcie, które gwarantuje, że kapitał zainwestowany w pracę agencji zwraca się w postaci ciągle rosnących zysków uzyskanych dzięki optymalizacji działań. Niemniej, możesz próbować własnych sił w tej kwestii – ocena skuteczności i wybór rozwiązania należy do Ciebie. A jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy specjalistów i sprawnie wdrożyć działania Marketing Automation – umów się na darmową konsultację na stronie Digital Marketing Automation.