Pamiętacie Blade Runner, Matrix czy Johny Mnemonic? Te dystopijne wizje przyszłości, gdzie technologia była tak zaawansowana, że prawie nie do odróżnienia od magii? Cóż, wygląda na to, że przyszłość ta jest już bliska.

 

Technologia AI ewoluuje na naszych oczach, zmieniając sposób, w jaki działają różne branże. Sfera animacji, podkładania twarzy i ruchów CGI również doświadcza tej transformacji.

 

Jeszcze kilka lat temu, animacja postaci była czasochłonna, skomplikowana, wymagała specjalistycznej wiedzy i talentu. Dziś, narzędzia AI takie jak te, które rozpoznają ruch człowieka za pomocą technologii motion capture, pozwalają na realistyczne, płynne, i detaliczne przedstawienie ruchu postaci. Te narzędzia wykorzystują technologię do analizowania i przechwytywania ruchów aktora, a następnie nanoszą je na animowaną postać, tworząc wrażenie, jakby postać była naprawdę „ożywiona”.

 

Jednym z takich narzędzi jest Wonder Studio. Narzędzie to przenosi animację, oświetlenie i kompozycję postaci CG na nowy poziom realizmu. Jego niesamowita technologia rozpoznaje występ aktora z materiału z kamery i automatycznie przenosi go na postać CG, tworząc niemalże magiczną atrapę rzeczywistości.

 

To bardziej niż tylko tworzenie animacji. To odtwarzanie życia, ruchu i ekspresji w postaciach CG. Każda mimika, gest, skupienie jest przenoszone z niezwykłą precyzją i szczegółowością.

 

Możliwości i Potencjał

 

Ale czar technologii AI w Wonder Studio nie kończy się na animacji. Nie tylko animują postacie, ale także sterują oświetleniem i kompozycją sceny, tworząc niemalże doskonałą symulację rzeczywistości. Automatyczne dobieranie oświetlenia, aby nadać postaciom życia i głębi, jest tylko jednym z wielu aspektów tego nowego świata animacji.

 

Możliwości tego narzędzia są nieograniczone. Od prostych projektów animacji do skomplikowanych scen filmowych, ale również po deep fake.

 

 

AI i Deep Fakes – czarna strona medalu?

„Deep fakes”, krótko mówiąc, to technologia, która umożliwia ‘nakładanie’ twarzy jednej osoby na twarz innej w filmie lub na zdjęciu. AI odgrywa główną rolę w tworzeniu „deep fakes”, gdzie twarz jednej osoby jest przenoszona na ciało innej, tworząc przekonującą iluzję.

 

Wonder Studio jest w stanie automatycznie nauczyć się wielu szczegółów i cech twarzy, które ma podłożyć. To pozwala na stworzenie przekonywających deep fake’ów, które wyglądają naturalnie i płynnie. Co więcej, Wonder Studio oferuje zestaw narzędzi, które umożliwiają tworzeniu animacji 3D bez konieczności posiadania wiedzy specjalistycznej. Twórcy mogą przesuwać, skalować i obracać obiekty 3D, a także zmieniać ich tekstury i oświetlenie, wszystko w prostym, intuicyjnym interfejsie.

 

Wykorzystanie technologii AI, takiej jak Wonder Studio, przekształca nie tylko sposób, w jaki tworzymy efekty specjalne i animacje, ale zmienia również zasady gry w całym przemyśle filmowym. Dzięki deep fake’om, możemy na przykład „przywracać do życia” aktorów, którzy już nie żyją, czy tworzyć niesamowite sceny specjalne bez konieczności angażowania znanych aktorów.

 

Pomimo tych fascynujących możliwości, istnieje również etyczna strona deep fake’ów. Manipulacja obrazem i tworzenie fałszywych treści może prowadzić do dezinformacji i wprowadzania w błąd publiczności.

 

Chociaż deep fakes są często kojarzone z negatywnymi aspektami, takimi jak dezinformacja lub manipulacje wizualne, mają również dużo potencjał w przemyśle rozrywkowym.

 

Przyszłość

 

W erze, w której technologia cyfrowa przeplata się z naszą codziennością, Wonder Studio pokazuje, że granice są tylko tam, gdzie je postawimy. Jego potencjał do twórczego wyrażania jest nieskończony – granicę stanowi jedynie nasza wyobraźnia.

 

Biorąc pod uwagę znaczący postęp technologiczny w dziedzinie AI, możemy spodziewać się, że w przyszłości narzędzia te będą jeszcze bardziej zaawansowane, oferując nam jeszcze więcej możliwości do eksploracji kreatywności. Czy jesteśmy gotowi przekroczyć granice rzeczywistości i przekształcić naszą wyobraźnię w cyfrową postać? Czas pokaże. Jedno jest pewne – jesteśmy światkami rewolucji.